Przejdź do treści

III Edycja zjazdu „Zanim będzie nawrót”

Pomoc w nawrotach uzależnienia

Czy nawrót musi oznaczać powrót?

III Edycja zjazdu "Zanim będzie nawrót" joshua earle 575Otóż na szczęście nie. Tak zwany „nawrót choroby” to określenie, które ma często bardzo złą energię i powoduje strach, czasem bardzo dotkliwy. Ten strach sprzyja powstawaniu zjawiska zwanego „samospełniającą się przepowiednią”. Im bardziej się czegoś lękamy, tym bardziej może się to wydarzyć. Sam nawrót zaś, zakłada, że niekorzystne objawy (czyt. mechanizmy obronne) zostały rozmontowane i rozpoczął się proces zdrowienia, proces zmiany. Zatem zaczęliśmy względnie normalne funkcjonowanie. W tym stanie ocena rzeczywistości jest prawidłowa. Można zatem wyciągać wnioski, budować plany naprawcze i wprowadzać je w życie. Można ustalić z samym sobą normy i reguły postępowania i dotrzymać danego sobie słowa. Jest możliwe rozpoznawanie uczuć i emocji, a także wyjście z obszaru zaprzeczania i iluzji. To wszystko jest możliwe.

O sesjach „nawrotowych” piszemy tu >>> KLIK

Innym istotnym elementem jest utrzymanie i rozwój osiągniętego, w procesie terapii dobrostanu. Zważywszy na skłonność osób cierpiących w związku z zaburzeniami zachowania i emocji, do ulegania nudzie i zniechęceniu, owo utrzymanie i rozwój bywają dość trudne.

Co zrobisz, gdy już będziesz szczęśliwy?

Terapia grupowa w Ośrodku Psychoterapii Willa ArkadiaPoddając się terapii, najczęściej towarzyszy nam jedynie pragnienie, żeby zaprzestać robienia tych czy innych niekorzystnych czynności (picie alkoholu, palenie papierosów, używanie narkotyków, czy leków, okaleczania, usunąć myśli samobójcze, czy objawy depresji lub wypalenia zawodowego, czy życiowego). Natomiast dużo rzadziej zastanawiamy się nad tym, co będziemy robili w tych momentach, gdy owe czynności były w naszym życiu obecna. I to jest klucz do zmiany: „Zastanów się nad tym, co zrobisz, gdy już będziesz szczęśliwy?”. Niestety nie mamy pomysłu na szczęście.

Trenuj, trenuj

czym jest alkoholizm, rodzina alkoholowa

Właśnie poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie sprzyjają zjazdy „Zanim będzie nawrót” organizowane w Domu-REHAB. Towarzyszące im tematy główne nadają każdej edycji wyjątkowy, specyficzny charakter. Ich cykliczność natomiast powoduje, że można kontynuować rozpoczęte zmiany. Czas pomiędzy zjazdami (trzy miesiące) daje możliwość „przetrenowania” nabytych umiejętności radzenia sobie ze stresem, czy lękiem.

III edycja – po pierwsze-relacja

Majowy zjazd ma tytuł: Po pierwsze-relacja”, dlatego że to właśnie w obszarze relacji międzyludzkich dochodzi do największych zaburzeń, a także dlatego, że relacja leczy.

Pozdrawiam i zapraszam na „Zanim będzie nawrót” – edycja III.

Konsultacje po terapii

+48 513 683 660

Zapisz się do newslettera

Zostawiając swój adres e-mail, na bieżąco otrzymujesz wszystkie nowości, które pojawią się na naszej stronie.

dom-REHAB Robert Banasiewicz © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Realizacja: Michał Ziółkowski.