Przejdź do treści

Robert Banasiewicz

Robert Banasiewicz robert banasiewicz blog

Szef kadry i właściciel Ośrodka dom-REHAB. Specjalista terapii uzależnień, pedagog.

Nazywam się Robert Banasiewicz. Jestem specjalistą terapii uzależnień i pedagogiem. Posiadam certyfikat KBds.PN (SP/0733/2012).

Kieruję Ośrodkiem Leczenia Uzależnień dom-REHAB, odpowiadam za merytorykę programu terapii i koordynuję pracę wszystkich zespołów w Ośrodku.

Prowadzę także prywatną praktykę w zakresie profilaktyki, edukacji i terapii jako Centrum Psychoterapii REHAB Robert Banasiewicz.

Moje certyfikaty

Figuruję w ewidencji specjalistów uprawnionych do opiniowania osób oskarżonych w związku z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Uzyskałem tytuł magistra pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej.

Odbyłem terapię własną, staże i superwizje kliniczne. Ukończyłem studia podyplomowe w zakresie profilaktyki i terapii uzależnienia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Brałem udział w warsztacie Nowych Ustawień Rodzin wg B. Hellingera pt: „Miłość, która wiąże oraz miłość, która uwalnia”.

Prowadzę zajęcia z młodzieżą, rodziną, nauczycielami i opiekunami w szkole, bursie, czy w Ośrodku Kuratorskim. Tworzę grupy liderów, warsztaty komunikacji, grupy samopomocowe.

Pracowałem w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie na wydziale zamiejscowym w Kętrzynie, prowadząc ćwiczenia w zakresie patologii społecznych i profilaktyki uzależnień.

W swojej pracy wykorzystuję różnorodne techniki i metody oparte na podejściu humanistyczno – egzystencjalnym, systemowym, psychodynamicznym. Fascynuje mnie Społeczność Terapeutyczna, dialog motywujący, Bert Hellinger, Fritz Perls, Rogers, Frankl, John Enright. Podążam za człowiekiem i jego potencjałem. Z osobami uzależnionymi pracuję od 2004, początkowo w Ośrodku DOREN w Różewcu, następnie przez kilka lat w Zakładzie Karnym w Barczewie, jako inspektor działu terapii, gdzie tworzyłem Społeczność Terapeutyczną. Na ten temat ukazały się moje publikacje w TUiW i Forum Penitencjarnym.

Moją pasją są motocykle, broń strzelecka i muzyka. Lubię filmy Tarantino i gadżety.

Zapisz się do newslettera

Zostawiając swój adres e-mail, na bieżąco otrzymujesz wszystkie nowości, które pojawią się na naszej stronie.

dom-REHAB Robert Banasiewicz © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Realizacja: Michał Ziółkowski.