Przejdź do treści

Welconomy Toruń 2017

Welconomy Toruń 2017 welconomy torun 2017

W dniach 13-14 marca 2017 roku, w Toruniu odbyła się XXIV edycja Forum Gospodarczego „WELCONOMY”.

Dzięki uprzejmości organizatorów, Państwa Grażyny i Jacka Janiszewskich, mogłem po raz trzeci prowadzić panel dyskusyjny i zaprosić do tej dyskusji gości. Tym razem reprezentowałem już swoje przedsięwzięcie jakim jest Dom REHAB – pierwszy w Polsce Dom Terapeutyczny, w którym zajmujemy się człowiekiem, nie zaś jego chorobami, takimi jak uzależnienie czy depresja.

W tym roku rozmawialiśmy ponownie o roli mężczyzny w obecnym świecie. Kontynuując temat z roku poprzedniego, „Mężczyzna współczesny, barbarzyńca, wojownik, czy ofiara?”, powstał panel:„Mężczyzna polski. Bóg, honor, ojczyzna czyli rzecz o tożsamości”.

Moderator: Ja – Robert Banasiewicz

Prelegenci:
dr Magdalena Cyrklaff – wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Magda po raz drugi uczestniczyła w „moim” panelu. Bardzo dziękuję Magdo. Jak zwykle mogłem na Ciebie liczyć.
ks. prof. Jan Przybyłowski – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękuję Janku. Twoje rozważania wniosły ogromną wiedzę w moje życie. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się znów w Toruniu.
ks. Miłosz Wardziński – Obrońca Węzła Małżeńskiego w Sądzie Biskupim Diecezji Toruńskiej. Ksiądz Wardziński otworzył mi oczy na ogromną liczbę wniosków wpływających do Sądu Biskupiego o unieważnienie małżeństwa, ze względy na uzależnienie jednego małżonka. Okazało się, że ponad 80% tych wniosków powołuje się właśnie na uzależnienie, jako przyczynę!
prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz – specjalista psychiatra Centrum Zdrowia Araszkiewicz „Łaźnia Miejska” – niestety Pan Aleksander Araszkiewicz nie dotarł na spotkanie.

Dziękuję także publiczności, która uczestnicząc, dyskutowała i dzielnie wytrwała do końca spotkania. Dyskutowaliśmy półtorej godziny. To były bardzo ważne dla mnie chwile. Udało się, dzięki pomysłowi Magdy, stworzyć zarys przyszłorocznego panelu, pod roboczą nazwą „Kobiety i mężczyźni razem”.

Zatem zapraszam za rok do Torunia.

Pozdrawiam Robert Banasiewicz Dom REHAB.

 

Zapisz się do newslettera

Zostawiając swój adres e-mail, na bieżąco otrzymujesz wszystkie nowości, które pojawią się na naszej stronie.

dom-REHAB Robert Banasiewicz © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Realizacja: Michał Ziółkowski.