Przejdź do treści

Blog

Legalne narkotyki - leki bez recepty

Legalne narkotyki – leki bez recepty

  • Porady

Leki bez recepty – syropy na kaszel, preparaty na biegunkę czy chorobę lokomocyjną mogą zawierać substancje psychoaktywne – sprawdź, co podajesz swojemu dziecku.

Jak zadbać o higienę psychiczną

Jak zadbać o higienę psychiczną? – 8 prostych kroków

Jak zadbać o higienę psychiczną? Czym w ogóle jest zdrowie psychiczne? Coraz częściej pojawiające się pytania. W XXI wieku okazują się coraz bardziej istotne. Oto jak w 8 krokach możesz spowodować że Twoje życie będzie świadome.

jak skierować kogoś na przymusowe leczenie alkoholizmu

Jak skierować kogoś na przymusowe leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm to problem, który nasila się w XXI wieku. Niezwykle szybkie tempo życia, wysokie wymagania, brak wsparcia najbliższych powoduje, że choroba rozwija się w zastraszający sposób. Dowiedz się czym jest to uzależnienie i jak skierować kogoś na przymusowe leczenie alkoholizmu.

Czy można wyleczyć uzależnienie od narkotyków bez terapii

Czy można wyleczyć uzależnienie od narkotyków bez terapii?

Uzależnienie od narkotyków jest jednym z najpoważniejszych jakie dotykają daną osobę. Powoduje największe spustoszenie w organizmie a samo leczenie jest wyczerpujące zarówno dla narkomana jak i jego najbliższych. Czy można wyleczyć uzależnienie od narkotyków bez terapii? Zdecydowanie nie. Dowiedź się czym ono jest i jak z nim walczyć.

Jak wygląda detoks

Jak wygląda detoks, gdzie się na niego zgłosić?

Leczenie uzależnień to trudny i skomplikowany proces nie tylko dla osoby uzależnionej, ale również dla najbliższych. Osoby postronne często nie zdają sobie sprawy jak wygląda detoks ani gdzie zgłosić się na niego zgłosić. Dowiedz się czym jest i po ci się go stosuje.

Jak wyleczyć uzależnienie od hazardu

Jak wyleczyć uzależnienie od hazardu?

Uzależnienie bez względu na jego rodzaj to choroba, która dotyka całą rodzinę. Hazard przyjmuje jednak jedną z cięższych form na najbliższych ze względu na to, że często pozbawia ich środków do życia a nawet tracą dom czy mieszkanie. Dowiedz się, jak wyleczyć uzależnienie od hazardu.

Jak pomóc dziecku z depresją

Jak pomóc dziecku z depresją? Kiedy niezbędna jest pomoc specjalisty?

Depresja w rozumieniu jako choroba jest zespołem objawów psychicznych i somatycznych. Może ona przybierać także różne formy od przewlekłej o stałym nasileniu po stale nawracające stanu o różnym nasileniu. Depresja nie jest chorobą, która dotyka wyłącznie dorosłych, co raz częściej obserwowana jest u coraz młodszych osób. Dowiedz jak pomóc dziecku z depresją.

Jak pomóc komuś uzależnionemu

Jak pomóc komuś uzależnionemu?

Słowo uzależnienie jest powszechnie stosowane w XXI wieku. Często słyszymy, że jest to choroba współczesnego społeczeństwa. Czym jest i jak pomóc komuś uzależnionemu, o tym poniżej.

Zapisz się do newslettera

Zostawiając swój adres e-mail, na bieżąco otrzymujesz wszystkie nowości, które pojawią się na naszej stronie.

dom-REHAB Robert Banasiewicz © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Realizacja: Michał Ziółkowski.