Przejdź do treści

Blog

Palenie zabija

Jak to jest z tym paleniem papierosów?

  • Porady

Jak to zwykle bywa z różnego typu artykułami, nie uniknę i ja kilku podstawowych cytatów  z różnych źródeł, bardziej lub mniej naukowych. Jednak na czymś trzeba bazować. Otóż na temat nikotyny i innych związków zawartych w papierosach wypowiada się wiele instytucji. Większość z nas zna te wypowiedzi. Pomimo tych cytatów nie chcę tu napisać o szkodliwości palenia tytoniu.
Dowiedz się więcej »Jak to jest z tym paleniem papierosów?

Depresja młodzieńcza

Depresja wygodniejsza niż alkoholizm, bo nie śmierdzi wódą

To co w tak zwanym ostatnim czasie dotyczy depresji, zaczyna przypominać epidemię. Otrzymuję ogromną ilość telefonów z zapytaniami na jej temat. Dzwonią różne osoby. Najczęściej kobiety, żony których mężowie zapadli na depresję.Dowiedz się więcej »Depresja wygodniejsza niż alkoholizm, bo nie śmierdzi wódą

Tworzenie sytuacji lękowych

Lęk nasz powszedni – źródło depresji i uzależnień

  • Porady

Patologiczny obraz strachu… Strach jest dość racjonalnym uczuciem – pokazuje granice i strzeże naszego bezpieczeństwa. Lęk natomiast jest irracjonalny, bywa niebezpieczny, wypala duszę. Cierpimy na niego chyba wszyscy, często bez świadomości, bo objawia się niejednorodnie.
Dowiedz się więcej »Lęk nasz powszedni – źródło depresji i uzależnień

alkohol i kobiety w terapii uzależnień

Objawy depresji

Czy jest to nowa przypadłość społeczna, czy może nowoczesna moda? Jak pomóc komuś kto cierpi na depresję? Myślę, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niemniej obserwowany wzrost zjawiska, każe skupić się na poszukiwaniu powodów powstawania tego zaburzenia.
Dowiedz się więcej »Objawy depresji

Uzależnienie od hazardu - gra w ruletkę

Kości zostały rzucone – uzależnienie od hazardu

Hazard należy do uzależnień behawioralnych i znajduje się pośród zaburzeń nawyków i popędów. Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób ICD10 określa hazard patologiczny jako powtarzające się działania bez jasnej, racjonalnej motywacji, które nie mogą być kontrolowane i zazwyczaj szkodzą zarówno interesom pacjenta jak i innych ludzi.
Dowiedz się więcej »Kości zostały rzucone – uzależnienie od hazardu

Samobojstwo - nie należy lekceważyć objawów

Samobójstwa – jak im zapobiegać?

Samobójstwa są zjawiskiem tak samo obecnym w naszych życiach jak narkomania czy alkoholizm. Jedna śmierć samobójcza przypada na 19-20 zamachów na swoje życie. Wielokrotnie nieudane próby są podejmowane ponownie. Jak im zapobiegać? Przeczytaj nasz artykuł.
Dowiedz się więcej »Samobójstwa – jak im zapobiegać?

Susz do palenia - forma zażywania dopalaczy

Dopalacze – narkotyki XXI wieku

Dopalacze to narkotyki XXI wieku. Te substancje chemiczne – wbrew powszechnej opinii – powodują bardzo silną zależność psychiczną a także doprowadzają do zmian organicznych w mózgu i innych narządach, często nieodwracalnych. Czym tak naprawdę są dopalacze i jakie wywołują skutki? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Dowiedz się więcej »Dopalacze – narkotyki XXI wieku

Uzależnienie od narkotyków i dopalaczy

Narkotyki, dopalacze, alkohol – dlaczego uzależniają?

Alkohol, narkotyki, dopalacze są dziś wszechobecne. Twoje dziecko może się z nimi zetknąć w szkole, klubie, domu kolegi… Warto więc znać mechanizmy uzależniania się, zrozumieć przyczyny społeczne i osobowościowe tego, że człowiek sięga po najgorszy ze sposobów radzenia sobie z życiem, przekonany, że znalazł sposób rozwiązujący problemy szybko i prosto. Łatwiej wówczas przeciwdziałać lub skutecznie wspierać dziecko, gdy TO się zdarzy
Dowiedz się więcej »Narkotyki, dopalacze, alkohol – dlaczego uzależniają?

Zapisz się do newslettera

Zostawiając swój adres e-mail, na bieżąco otrzymujesz wszystkie nowości, które pojawią się na naszej stronie.

dom-REHAB Robert Banasiewicz © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Realizacja: Michał Ziółkowski.