Przejdź do treści

Profilaktyka Pierwszorzędowa. Profilaktyka Uniwersalna.

profilaktyka pierwszorzędowa

10 czerwca 2017 roku

W słoneczną sobotę, 10 czerwca 2017 roku, w Domu REHAB w Pustnikach, odbyła się Pierwsza Konferencja Profilaktyczna pod nazwą:

Profilaktyka pierwszorzędowa. Jak wychowywać mądrze i bezpiecznie. Potrzeby i trendy wychowawcze.

W konferencji uczestniczyli pedagodzy i nauczyciele ze szkół w Mrągowie, Olsztynie, Biskupcu, Warpunach, Sorkwitach, Węgoju, Mikołajkach i Kruzach. Byli przedstawiciele Policji, Sądu, a także urzędnicy.

Zaprosiliśmy prelegentów

Każdy z zaproszonych prelegentów, jest specjalistą najwyższej klasy. Dzięki nim nasza Konferencja miała charakter dialogu ekspertów.

Eksperci:

Profilaktyka Pierwszorzędowa. Profilaktyka Uniwersalna. maria rotkielMaria Rotkiel – Psycholog terapeuta behawioralno – poznawczy, specjalista public relations.

Profilaktyka Pierwszorzędowa. Profilaktyka Uniwersalna. janiszewski 1Jacek Janiszewski – inicjator jednego z największych spotkań ekonomiczno – gospodarczych w Polsce – Welconomy Forum in Toruń.

Profilaktyka Pierwszorzędowa. Profilaktyka Uniwersalna. janiszewski jakub 2Jakub Janiszewski – koordynator projektu „Bezpieczne  i ekologiczne wakacje” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca z Torunia.

Profilaktyka Pierwszorzędowa. Profilaktyka Uniwersalna. igor burdalski 3Igor Burdalski – psycholog, terapeuta w Dom-REHABterapeuta EEG Biofeedback, realizator programów profilaktycznych Noe, Korekta, Debata.

Działania lokalne

Zależało nam na tym, żeby Konferencja miała znaczenie dla wszystkich pracujących lokalnie. Profilaktyka pierwszorzędowa powinna być prowadzona w najbliższej okolicy. Zapewnia to prawidłowe relacje pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi wychowaniem i rozwojem dzieci i młodzieży.

Naszą konferencję uświetnili zatem:

Józef Maciejewski – Wójt Gminy Sorkwity

Zuzanna Świniarska – Sołtys wsi Pustniki

Konferencja trwała 4 godziny

Rozmawialiśmy o tym co ważne jest dla nas wszystkich lokalnie. Wszyscy byliśmy zgodni co do tego że działania lokalne są najważniejsze i że wszyscy mamy wpływ. Bardzo często, a może zbyt często, uważamy ze nasz/mój głos nie ma żadnego znaczenia. To błąd. Zmieniajmy nasze „Małe Ojczyzny”, tylko tak możemy zmienić coś w skali globalnej.

Chodzi o to żeby nie „biadolić”

Wszyscy wiemy co nie działa. Jednak najważniejsze są rozwiązania. Na sali w Domu REHAB niemal każdy miał swoje osiągnięcia w tym zakresie. Najistotniejsza jest promocja dobrych praktyk. O swoich dobrych praktykach opowiadali wychowawcy z OHP i Ośrodka w Kruzach. Jakub Janiszewski przedstawił „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje”, zaś Jacek Janiszewski „Forum Gospodarcze Welconomy”.

Wkrótce będzie kolejna konferencja. Wyzwań jest wiele i wszystkim musimy sprostać.

Zapraszam do kontaktu z Domem REHAB

Zapisz się do newslettera

Zostawiając swój adres e-mail, na bieżąco otrzymujesz wszystkie nowości, które pojawią się na naszej stronie.

dom-REHAB Robert Banasiewicz © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Realizacja: Michał Ziółkowski.