Przejdź do treści

Odpowiedzialna gra – 8 zasad. Sprawdź jak grasz.

  • Porady
Odpowiedzialna gra

Jeśli grasz w gry losowe, to wiesz na pewno, że ostatnia nowelizacja Ustawy hazardowej wprowadziła po raz pierwszy pojęcie odpowiedzialna gra. Dzięki temu po raz pierwszy w Polsce firmy hazardowe zostały prawnie zobowiązane do stworzenia, a następnie przestrzegania zasad, które mają przeciwdziałać uzależnieniu od hazardu u swoich klientów.

Odpowiedzialna gra – 8 zasad

odpowiedzialna gra hazard mit o wielkiej wygranejByć może znasz to pojęcie – przecież na zagranicznych stronach oferujących grę można spotkać się z poradami na temat tego jak grać odpowiedzialnie. Czym jest odpowiedzialna gra?: 

  • Ustal limity wydatków na grę.
  • Ustal limity strat.
  • Określ czas, jaki poświęcasz grze – dziennie, tygodniowo.
  • Analizuj ile wydajesz i ile wygrywasz – miej świadomość jak dysponujesz swoimi pieniędzmi w grze.
  • Jeśli przegrałeś znaczącą kwotę – nie odgrywaj się. Daj sobie czas aż miną emocje.
  • Nie graj, jeśli jesteś pod wpływem alkoholu lub narkotyków
  • Nigdy nie graj na kredyt.
  • Nigdy nie pożyczaj pieniędzy na grę.

Zastanawiasz się czy grasz normalnie?

Oczywiście, te zasady nie są złe i możesz je zastosować. Ale pamiętaj, że jeśli chcesz je wdrażać, oznacza to, że jednak z jakiegoś powodu uważasz, że nie panujesz nad grą…. Może, więc lepiej spróbuj spotkać się z terapeutą uzależnień? Być może trudno ci zrobić ten krok, bo jest ci wstyd, że ponosisz taką porażkę i wolisz znów spróbować szczęścia i zagrać – bo a nuż tym razem się odegrasz…

Ty, podobnie jak wiele innych osób uzależnionych od hazardu od pewnego momentu zapewne masz świadomość, że masz problem. Ale cały czas czekasz na te „wielką wygraną”. 

Może nie warto czekać?

odpowiedzialna gra czy to jest możliwe?Uzależnienie od hazardu jest poważnym problemem, wiąże się przecież zarówno ze stratami finansowymi, długami, jak i problemami rodzinnymi.  Uzależnienie od hazardu jest także chorobą i jak każda choroba ma kolejne etapy rozwoju. Jest to jedno z uzależnień, w których – na końcowym etapie choroby – istnieje bardzo wysokie zagrożenie ryzykiem podejmowania przez osoby uzależnione prób samobójczych.

Częstość występowania myśli samobójczych u patologicznych hazardzistów jest szacowana w przedziale od 20 do 80 procent… Jednocześnie, często podłożem uzależnienia lub jego wynikiem są silne stany depresyjne. Dlatego – zamiast samemu cierpieć i pogłębiać swoją samotność – pozwól sobie pomóc.

Od czego zacząć?

Na początek zrób sobie test i sprawdź w którym miejscu jest twoje granie. Takie testy możesz znaleźć w wielu miejscach Internetu. Nie są to może testy diagnostyczne jednak dają wiarygodny obraz sytuacji. Takie testy znajdziesz także na naszej stronie TEST HAZARD NR1, TEST HAZARD NR2

Poza tym zawsze możesz skontaktować się z naszymi specjalistami, pracującymi w domu REHAB.

 

ZADZWOŃ DO NAS +48 513 683 660

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

Zostawiając swój adres e-mail, na bieżąco otrzymujesz wszystkie nowości, które pojawią się na naszej stronie.

dom-REHAB Robert Banasiewicz © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Realizacja: Michał Ziółkowski.