Przejdź do treści

Gdzie leczyć osobę chorą na alkoholizm?

  • Porady
Gdzie leczyć osobę chorą na alkohlizm

Gdzie leczyć osobę chorą na alkoholizm?

gdzie leczyć osobę chorą na alkoholizm

Oczywiście, że w Domu REHAB. To najlepsze miejsce, uważane przez jego mieszkańców za bezpieczne, profesjonalne i innowacyjne, biorąc pod uwagę dość szeroką ofertę na rynku usług terapeutycznych. Podejmując  decyzję w stanie wysokiego napięcia, jakim niewątpliwie jest moment poszukiwania pomocy dla siebie lub osoby bliskiej, łatwo jest się pogubić. Zdecydowanie częściej to rodziny i osoby bliskie szukają pomocy dla uzależnionych od alkoholu, czy narkotyków. Temu poszukiwaniu towarzyszy stres i zagubienie. Nagle pojawiło się coś, na co nie byli oni przygotowani. Najlepszym sposobem wydaje się być zacisze domowe i w nim przeszukiwanie Internetu.

Tylko jakie przyjąć kryteria owych poszukiwań? Od czego zacząć?

Lecznictwo uzależnień w Polsce ma dość bogatą historię. Z danych dotyczących roku 2010 w Polsce było 487 placówek leczenia ambulatoryjnego (terapia dochodząca), 91 oddziałów dziennych, 94 oddziały całodobowe i 63 oddziały detoksykacyjne. To są oczywiście liczby placówek NFZ, gdyż nieuczciwe byłoby nie wspomnieć o ofercie państwowej. Nie wiem czy ktoś robi statystyki ośrodków prywatnych. Ja nie znam takich danych. Przeglądając Internet można zauważyć jak wiele nowych ofert jest w obszarze terapii prywatnej.

Dom REHAB

Dom REHAB jest pierwszym w Polsce Prywatnym Domem Terapeutycznym, posiadającym własny oddział detoksykacyjny. Szukając miejsca leczenia należy wziąć to pod uwagę. Czy ośrodek ma możliwość odtrucia pod opieką medyków, czy to odtrucie może przebiegać w bezpiecznych warunkach? Kolejne kryterium to opinie osób znających ośrodek. Ludzie ci spotykają się na różnych forach internetowych czy platformach społecznościowych. Bardzo często dzielą się swoimi doświadczeniami z przebytej terapii własnej, bądź osoby bliskiej. To bezsprzecznie najlepsze źródło wiedzy. Oczywiście zanim dowiemy się gdzie leczyć osobą chorą na alkoholizm musi upłynąć trochę czasu. Tutaj pośpiech nie jest wskazany, pomimo stanu wyjątkowego w rodzinie.

Jak zatem wybrać dobry prywatny ośrodek?

jak wybrać dobry ośrodek leczenia uzależnieńSkoro drogi czytelniku znalazłeś się na stronie Domu REHAB zakładam, że poszukiwania dotyczą ośrodka prywatnego. Jeśli prywatny, to ważny jest koszt terapii. Bardzo często ten koszt staje się głównym i jedynym kryterium wyboru ośrodka. To nie jest dobre. Na pewno znajdziesz tanie oferty, w których otrzymasz obietnicę dobrej jakości i krótkiego czasu. Zastanów się czy coś  zrobione szybko i tanio może być dobre ?

Jak zatem wybrać dobry prywatny ośrodek? Gdzie leczyć osobę chorą na alkoholizm?

  1. Pytać ludzi, czytać fora, zbierać opinie,
  2. Poznać ofertę i wybrać innowacyjną,
  3. Poznać kadrę terapeutyczną (certyfikaty specjalisty terapii uzależnień nie są najważniejsze, studia psychologiczne także nie, rozpytać raczej o predyspozycje do zawodu terapeuty, te są najistotniejsze),
  4. Nie spieszyć się,
  5. Cena terapii jest pojęciem względnym.

Zapisz się do newslettera

Zostawiając swój adres e-mail, na bieżąco otrzymujesz wszystkie nowości, które pojawią się na naszej stronie.

dom-REHAB Robert Banasiewicz © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Realizacja: Michał Ziółkowski.